Jak znaleźć tanie meble? 7 sposobów, jak zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc na jakości

Jak znaleźć tanie meble? 7 sposobów, jak zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc na jakości

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na tanie umeblowanie swojego domu. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na meble. Dzięki temu będziesz mógł stylowo i tanio umeblować swój dom.

Młodzi ludzie urządzający swoje pierwsze mieszkanie często spotykają się z problemem braku wystarczających funduszy. Wiele osób chce zaoszczędzić pieniądze. Te pomysły pokażą Ci, jak znaleźć meble w niskiej cenie.

Jak znaleźć tanie meble, które są solidne? Oto 7 sposobów, jak to zrobić!

Meble nie muszą być zupełnie nowe lub z najnowszej kolekcji, aby były funkcjonalne i dekoracyjne. Szukasz oszczędności lub masz ograniczone fundusze? Sprawdź te wskazówki dotyczące kupowania tanich mebli

1. Zapytaj rodzinę i przyjaciół

Powiedz swojej rodzinie i przyjaciołom, że szukasz mebli. Być może znają kogoś, kto szuka wymiany swojego wyposażenia domu i chciałby sprzedać swoje stare meble za niewielką kwotę pieniędzy (a może "dzięki"?).

2. Spójrz na ogłoszenia w gazetach i w Internecie

Śledź ogłoszenia w swojej lokalnej gazecie. Znajdziesz tam okazje do sprzedaży swoich starych rzeczy. Wiele ofert w atrakcyjnych cenach znajdziesz również na portalach internetowych. Prawdopodobnie już w kilka minut znajdziesz łóżko z materacem nawet za 100 zł.

3. Poszukaj ogłoszeń w okolicy

Wiele osób, zwłaszcza starszych nie korzysta z internetu. Informacje o wyprzedażach sprzętu, np. gdy rodzina likwiduje mieszkanie i wprowadza się do niego z rodziną, wolą wyświetlać na dworcu, w sklepach osiedlowych lub na słupach ogłoszeniowych. Śledząc takie ogłoszenia często można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty.

4. Odwiedź rynek antyków

Coraz więcej jest targów staroci organizowanych przez gminy, np. na targowisku miejskim. Informacje o terminach i miejscach można znaleźć na stronie internetowej urzędu, lub w urzędzie. Czasami na takim targu można znaleźć bardzo ciekawe przedmioty za symboliczną cenę. Być może od czasu do czasu trzeba będzie je przemalować, ale to i tak stosunkowo niewielka inwestycja w porównaniu z nowymi meblami.

Czytaj również: 5 wskazówek dotyczących wyboru mebli zewnętrznych

fotel na środku ulicy

5. Poszukaj mebli, które są używane

Aby znaleźć oferty za 0 polskich złotych, możesz też wpisać w wyszukiwarkę hasło "oddam meble". Czasami pod lokalnym śmietnikiem można znaleźć prawdziwą perełkę. Można na przykład znaleźć krzesła, które wymagają jedynie tapicerowania, taborety, czy szafki kuchenne.

6. Korzystaj z wyprzedaży i promocji w sklepach

Zarówno producenci, jak i sklepy ogłaszają wyprzedaże. Możesz wyszukać w wyszukiwarce frazę "promocja meble", aby dowiedzieć się, co producenci mebli oferują aktualnie w niższej cenie.

Promocje zazwyczaj wynoszą od 30% do 70%, ale czasami mogą sięgać nawet 70%. Promocje te obowiązują zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

7. Odnów swoje stare meble

Jeśli szukasz nowych mebli, bo Twoje obecne się zestarzały, możesz rozważyć zmianę wyglądu tych istniejących. Niektóre meble nie muszą być przekształcane. Możliwe jest, aby po prostu zmienić dwie lub trzy szafki kuchenne, aby przekształcić cały pokój.

Najprostszym sposobem jest przeszlifowanie ich drobnym papierem ściernym, a następnie pomalowanie farbą do drewna (12 PLAN/0,5 L). Można je również pokryć samoprzylepną tapetą lub mocną, zmywalną tapetą. To samo dotyczy regału na książki w sypialni lub szafki na buty w przedpokoju. Jeżeli drzwi nie nadają się do renowacji, można je wymienić.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Witaj na naszym blogu finansowym! Zajmujemy się tematyką domowego budżetu, kredytów, rachunków bankowych, pracy i wiele więcej. Zapraszamy!

kontakt@mkbhp.pl